Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Основи на патно инженерство и сообраќајна анализа

Фред Л. Манеринг,   Скот С. Вашбурн,   Валтер П. Киларески  
Оригинален наслов на книгата : Principles of Highway Engineering and Traffic Analysis
ИСБН : 978-608-229-304-2
Година на издавање : 2011
Издавачка куќа : Арс ЛАМИНА
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 398
Димензии : 210x297
Корица : мекаКраток опис

Првиот транспортно-инжинерски текст дизајниран за почетни курсеви. Основи на патно инжинерство и сообраќајна анализа  дава одлична длабинска анализа на главните аспекти на оваа тематика. Ова четиво дава преглед на проблемите со кои се соочува ова поле за подоцна да премине кон главните проблеми на патното инжинерство и сообраќајната анализа. 


За сите подетални информации во врска со содржината и со достапноста на книгата слободно пишувајте на publishing@arslamina.com.
Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците