Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Ненамирени долгови

Питер Темпл  
Оригинален наслов на книгата : Bad Debts
ИСБН : 9786082294537
Година на издавање : 2013
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 280
Димензии : 145x205
Корица : мекаКраток опис

Џек Ајриш е наплатувач на долгови, страстен фудбалски навивач, приправник. Кога Џек добива збунувачка порака од затвор од еден поранешен клиент, тој не и придава големо внимание на информацијата бидејќи е очаен поради новиот пораз на неговиот омилен фудбалски клуб Фицрој.


Веднаш потоа иститот тој клиент завршува мртов и Џек е вовлечен во истрага која е опасна по живот и вклучува корупција на високо ниво, мрачни сексуални тајни, сомнителни продажби на имот и убиство. Го бркаат платени убијци, мистериозни екс-полицајци го следат на секој чекор, а бројот на мртви тела станува се поголем. Џек, што е можно побрзо, треба да дознае што навистина се случува.


За сите подетални информации во врска со содржината и со достапноста на книгата слободно пишувајте на publishing@arslamina.com.
Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците