Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Судниот ден

Лук Делис  
Оригинален наслов на книгата : Le Jugement Dernier
ИСБН : 9786082294414
Година на издавање : 2013
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 144
Димензии : 145x205
Корица : мекаКраток опис

Овој современ роман, со примеси на еротска фикција, зборува за уметноста и литературата низ призмата на сексуалната енергија . Преку еротизација на идеите авторот се обидува да му го доближи на современиот читател креативниот порив на еден уметник, филозоф и писател. Преку безбројните авантури со најразлични жени авторот всушност зборува за неговата авантура при пишувањето, зборува за создавањето бесмртен израз вплетен помеѓу нежните женски тела.


За сите подетални информации во врска со содржината и со достапноста на книгата слободно пишувајте на publishing@arslamina.com.
Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците