Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Опра

Кити Кели  
Оригинален наслов на книгата : Oprah: A Biography
ИСБН : 978-608-229-379-0
Година на издавање : 2013
Издавачка куќа : Арс ЛАМИНА
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 579
Димензии : 117х190
Корица : тврдаКраток опис

Познатата авторка на биографии Кити Кејли ни дава недотерана слика од приказните на Опра и од нејзиниот живот, каков што таа го водеше - реалниот и вистински живот, прикажувајќи ја Опра во светло во кое ја немаме видено досега. Кејли, со својата психолошка проникливост и истражувачки дух успеа да напише книга што ќе го изненади и восхити секој читател.


„Резултатот [од истражувањето на Кејли] е беспрекорно анализиран и организиран преглед на несекојдневниот живот на жената што го употреби своето скромно потекло како отскочна штица во самостојната изградба на огромна медиумска империја... Опра e, во секој поглед, една храбра и смела книга“.

—Лос Анџелес тајмс


„Самата тежина на фактот да се биде познат е аналогна на трудот на Кејли: кули од книги и купишта исечоци... стотици интервјуирани личности... Таа ни ги отвора портите од светот на Опра“.

—Вашингтон пост


„Биографијата на Кити Кејли за Опра Винфри е како натпревар меѓу Кинг Конг и Гоѕила - само, во случајов - во светот на славните“.

—Њујоркер


За сите подетални информации во врска со содржината и со достапноста на книгата слободно пишувајте на publishing@arslamina.com.
Оценка од корисниците

5 звезди

1

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

1

Просечна оценка
3
2

Коментари од корисниците