Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Вторнични жени

Моника Пец  
Оригинален наслов на книгата : Die Dienstagsfrauen
ИСБН : 9786082294650
Година на издавање : 2013
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 1
Број на страни: 296
Димензии : 145х205
Корица : мека


    Немаме податоци

Краток опис

„Вторнични жени“ е хит-роман напишан во лесен и комичен стил. Во романот се зборува за пет пријателки кои секој вторник во месецот се сретнуваат во нивниот омилен бар: : успешната, елоквентна адвокатка Каролине, пречувствителната и по малку драматична Јудит, Ева, посветената мајка на четири деца со расеани професионални амбиции, постојано заљубената и секогаш добро расположена Кики, која го чека пробивот во дизајнерската кариера и Естел, гламурозната сопруга на фармацевт, со својот преполн ормар облека и исклучително остар јазик. Еднаш во годината, петте жени организираат заедничко патување, иако оваа година сѐ е поинаку - Јудит тукушто стана вдовица. Секоја година петте жени имаат некаква заедничка авантура. Преведен на повеќе од 15 јазици, овој роман во Германија е продаден во повеќе стотици илјади примероци.Оценка од корисниците

5 звезди

1

4 ѕвезди

1

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
4,5
2

Коментари од корисниците

18.07.2017 07:07:09   Anonymous напиша

Супер забавен роман. Убав превод, доживувањето ќе беше комлетно да не постоеа многуте правописни грешки.