Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Вовед во техниките и науката за животната средина

Гилберт М. Мастерс,   Вендел П. Ела  
Оригинален наслов на книгата : Introduction to Environmental Engeneering and Science
ИСБН : 978-608-229-292-2
Година на издавање : 2011
Издавачка куќа : Арс ЛАМИНА
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 708
Димензии : B5
Корица : тврдаКраток опис

„Ова е еден од најчитливите и најдобро напишаните учебници што некогаш сум ги

користел. Текстот е прецизен и информативен со минимална употреба на технолошки жаргон. ...Знам дека немаше да бидам толку ефективен наставник без добро напишани и внимателно осмислени учебници како овој, „Вовед во техниките и науката за животната средина“. 

Гејл Монтгомери Брион, Универзитет Кентаки


„Најдобрите карактеристики на овој текст се читливоста и јасноста. Второ, употребата на методот за баланс на масата и спроведувајќи го низ целата книга е исто така уште една јака страна“. 

Грегори Г. Вилбур, Државен универзитет Оклахома


„Една од јаките страни на Мастерс/Ела е дека текстот е лесен за читање за додипломци што немале претходно многу познавање за техниките и науката за животната средина. Стилот на пишување е јасен и привлечен“. 

Брус Е. Ритман, Државен универзитет АризонаОценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците