Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

101 мисла за жената

Група автори  
Оригинален наслов на книгата : 101 мисла за жената
ИСБН : 978-608-229-683-8
Година на издавање : 2014
Издавачка куќа : Попули
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 128
Димензии : А6
Корица : тврдаКраток опис


101 мисла за жената


„101 мисла за жената“ содржи 101 инспиративна мисла за жената и за убавината, од светски поети, новелисти, композитори, сликари, мислители... Со тврд повез, илустрирани внатрешни страни на корицата, место за лична посвета и забелешки, ова издание претставува е одличен подарок за жената, за кој било повод.


Жените се создадени да бидат сакани, а не разбрани.

Оскар Вајлд


Жената е срцето на човештвото... неговата нежност, украс и утеха. 

Самуел Смајлс


Жените не сакаат да слушнат што мислиш. Жените сакаат да го слушнат тоа што го мислат - со подлабок глас. 

Бил Козби


Кога Бог прави убава жена, ѓаволот почнува нов список.

Емброуз Бирс, „Епиграмите на еден циник“


Кога жените би го воделе светот, не би имало војни, само жестоки преговори на секои 28 дена. 

Робин Вилијамс


Љубов, поетот рекол, е целосното постоење на жената. 

Вирџинија Вулф, „Орландо“


Мажите го откриле оганот, но жените откриле како да си играат со него. 

Кендис Бушнел, „Сексот и градот“


Тој што посакува цел живот да има среќа со убава жена, сака да ужива во вкусот на виното со тоа што постојано ќе го пие.  

Џорџ Бернард Шо


Целиот живот на жената е историја на емоции. 

Вашингтон Ирвинг
Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците