Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Двете мртви девојчиња

Стивен Кинг  
Оригинален наслов на книгата : The Two Dead Girls
ИСБН : 978-608-229-641-8
Година на издавање : 2014
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 88
Димензии : 120x210
Корица : мека


    Немаме податоци

Краток опис

Зелената Милја, роман во шест дела

дел 1


Две сестри – лика и прилика на невиност. Никој, па дури ни човекот

кој ги уби, не може да ја објасни нивната свирепа смрт. Но, Џон Кофи

е на прагот да проникне во суштината на својот живот во затвор, но и

во човекот кој ќе го испрати на патот по Зелената Милја... до судби-

ната...Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците