Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Глувчето на Милјата

Стивен Кинг  
Оригинален наслов на книгата : The Mouse on the Mile
ИСБН : 978-608-229-642-5
Година на издавање : 2014
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 88
Димензии : 120x210
Корица : мека


    Немаме податоци

Краток опис

Зелената Милја, роман во шест дела

дел 2


Затворот Ладна Гора бил дом на многу измачени души. Во Блок Е, каде што електричниот стол чека на оние што мораат да ја платат најскапата цена, престојуваат оние проколнати од сите. А тука, не е секое зло зад решетките. Понекогаш носи пиштол и значка. Ладна Гора е место на проколнатите, но може да биде и место каде што спасението доаѓа од најнеочекуваното место.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците