Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Патување во ноќта

Стивен Кинг  
Оригинален наслов на книгата : Night Journey
ИСБН : 978-608-229-645-6
Година на издавање : 2014
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 88
Димензии : 120x210
Корица : мека


    Немаме податоци

Краток опис

Зелената Милја, роман во шест дела

дел 5


Судниот миг доаѓа во затворот Ладна Гора. Пол Еџкомб презема огромен ризик, во кој влогот е голем, а последиците - смртоносни. Тој и неговите колеги-чувари го изнесуваат осудениот убиец Џон Кофи од блокот со осуденици на смртна казна и го носат во ноќта до постелата на една жена која се превртува од болка. Таму конечно ќе дознаат дали овој човек-планина е чудотворец или чудовиште...Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците