Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Кофи на Милјата

Стивен Кинг  
Оригинален наслов на книгата : Coffey on the Mile
ИСБН : 978-608-229-646-3
Година на издавање : 2014
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 88
Димензии : 120x210
Корица : мека


    Немаме податоци

Краток опис

Зелената Милја, роман во шест дела

дел 6


Низ годините, во затворот Ладна Гора многумина ја имаат дочекано сопствената смрт. Редот е на Џон Кофи за последен пат да зачекори по Зелената Милја. И иако затворскиот чувар Пол Еџкомб знае нешто чудесно за својот затвореник, може да биде предоцна за да го спаси. Него; а и себеси. А можеби да се биде погубен е полесниот избор? Зошто животот со сиот негов товар, може да трае цела вечност.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците