Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Синот на управникот на сиропиталиштето

Адам Џонсон  
Оригинален наслов на книгата : The Orphan Master's Son
ИСБН : 978-608-229-635-7
Година на издавање : 2014
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 504
Димензии : 145x205
Корица : мекаКраток опис

Џан До е прогонуван син на изгубена мајка – пејачка која била „украдена“ во Пјонгјанг – и на влијателен татко кој ги води „Долгите утра“, работнички камп за сираци. Тука момчето за првпат ја вкусува моќта, избирајќи кои сираци ќе јадат први и кои ќе бидат испратени на физичка работа. Признат поради неговата лојалност и изострени инстинкти, Џан До им паѓа во очи на функционерите во државата. Тој напредува во хиерархијата и започнува патување од кое што нема враќање.Оценка од корисниците

5 звезди

1

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
1

Коментари од корисниците