Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Диетите го оштетуваат мозокот: Како да изгубите килограми, а да не го изгубите и паметот

Бредли Тревор Грив  
Оригинален наслов на книгата : Dieting Causes Brain Damage
ИСБН : 978-608-229-690-6
Година на издавање : 2014
Издавачка куќа : Попули
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 144
Димензии : 135x135
Корица : тврдаКраток опис

Дали слабите луѓе се посреќни, попаметни или поуспешни од дебелите? Не, веројатно не се. Со сигурност го знаеме само тоа дека тие полесно се провлекуваат низ тесните премини.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците