Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Затоплување, ладење, осветлување: Одржливи методи за дизајн за архитекти

Норберт Лехнер  
Оригинален наслов на книгата : Heating, Cooling, Lighting: Sustainable Design Methods for Architects
ИСБН : 978-608-229-261-8
Година на издавање : 2012
Издавачка куќа : Арс ЛАМИНА
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 724
Димензии : 207x290
Корица : тврдаКраток опис

Една од најавторитетните референци во областа на дизајнот за контрола на животната средина во градежништвото - штотуку се придвижи уште еден чекор напред. Веќе со години „Затоплување, ладење, осветлување“ им нуди и на архитектите и на студентите широка лепеза на првични дизајнерски решенија за градежни системи. Книгата фрла поглед и на тоа како да се дизајнира формата на самата зграда за да се максимизира ефективноста од природното греење, ладење и осветлување и како најдобро да се искористи активната механичка опрема за да се задоволат потребите што природата не ги овозможува. Ова ново издание е проширено и надградено со цел да ги вклучи сите најнови кодови, стандарди и ранг-листи за енергетска ефикасност.


Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците