Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Роналдо: Опсесија за совршенство

Лука Кајоли  
Оригинален наслов на книгата : Ronaldo: The Obsession for Perfection
ИСБН : 978-608-229-706-4
Година на издавање : 2014
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 3
Број на страни: 256
Димензии : 205x145
Корица : мека


    Немаме податоци

Краток опис

Роден е пред 29 години во мало португалско гратче, во семејство на обична готвачка и општински градинар, а денес важи за едно од најпрепознатливите лица на планетата. Независно дали од љубов или омраза, од восхит или од интерес, – веќе цела деценија, глобалните медиуми го следат секој чекор на Кристијано Роналдо. 


Па, сепак, деталната истрага на Лука Кајоли ќе ве убеди дека има толку многу нешта што сè уште не сте ги откриле за него. На пример, дали сте знаеле дека Кристијано го добил своето второ име бидејќи татко му бил обожавател на претседателот на САД, Роналд Реган? Или дека на првиот училиштен час во Лисабон му се заканувал со столица на професорот? Или дека имал срцеви проблеми и на 15 години за малку ќе престанел да игра фудбал? Или дека по трансферот од Спортинг на Островот, не сакал да го носи бројот 7? Дека е стрелец на илјадиттиот гол на Манчестер јунајтед во Премиер лигата? А уште не сме почнале...


Кристијано Роналдо: Опсесија за совршенство е досега најкомплетната биографија за фудбалската супер-ѕвезда. За прв пат објавена пред две години, во ова последно издание, таа е темелно надградена со сите информации заклучно со минатата година, а ги содржи и најбитни новини за тековната, штотуку завршена 2013-2014 сезона.Оценка од корисниците

5 звезди

4

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
4

Коментари од корисниците

14.03.2020 15:31:22   Огнен Јованоски напиша

Книга и мотивација до совршенство, голема препорака од мене, за таа цена вреди!
15.03.2016 13:20:21   Anonymous напиша

*****
18.11.2015 21:00:59   Anonymous напиша

'