Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Математика за предучилишна возраст

Карен Морисон  
Оригинален наслов на книгата : Nelson International Mathematics, Kindergarten Workbook
ИСБН : 978-608-229-861-0
Година на издавање : 2014
Издавачка куќа : Арс ЛАМИНА
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 52
Димензии : А4
Корица : мекаКраток опис

МАТЕМАТИКА за предучилишна возраст од Нелсон Торнс, а преведена и адаптирана од страна на Арс Ламина публикации, е прогресивна шема која развива севкупно разбирање на математиката, почнувајќи од раните години, па сé до крајот на основното образование.


Поткрепувајќи ја содржината со решавање на задачи, оваа шема им дава можност на децата да применуваат стратешко размислување и да се развиваат како самоуверени, иновативни и ангажирани ученици, од најрана возраст.


Оваа Математика е наменета за предучилишна возраст и претставува вовед кон програмата по математика за основното деветгодишно образование според програмата на Меѓународниот центар за наставни програми на Кембриџ.Оценка од корисниците

5 звезди

1

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
1

Коментари од корисниците