Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Математика за предучилишна возраст, Прирачник за наставници

Карен Морисон  
Оригинален наслов на книгата : Nelson International Mathematics, Kindergarten Teacher's Guide
ИСБН : 978-608-229-864-1
Година на издавање : 2014
Издавачка куќа : Арс ЛАМИНА
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 96
Димензии : А4
Корица : мекаКраток опис

МАТЕМАТИКА за предучилишна возраст од Нелсон Торнс, дел од Oxfor University Press, а преведена и адаптирана од страна на Арс Ламина публикации, е прогресивна шема која развива севкупно разбирање на математиката, почнувајќи од раните години, па сé до крајот на основното образование.


Овој Прирачник по математика е наменет за воспитувачите во градинките и претставува поддршка на работна тетратка по математика од истата авторка. Прирачникот содржи мноштво предлози и идеи за активности преку кои децата на предучилишна возраст на лесен и забавен начин се воведуваат во програмата по математика за основно образование според програмата на Меѓународниот центар за испити на Кембриџ.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците