Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Уличниот мачор Боб

Џејмс Бовен  
Оригинален наслов на книгата : А Street Cat Named Bob
ИСБН : 978-608-247-059-7
Година на издавање : 2015
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 216
Димензии : 145x205
Корица : мека


    Немаме податоци

Краток опис

Њујорк тајмс бестселер


Џејмс е уличен музичар со проблематично минато што одвај врзува крај со крај. Боб е слаб и болникав уличен мачор во потрага по топло место за спиење.


Кога една депресивна мартовска вечер во Лондон, првиот случајно ќе го сретне вториот, малкумина би можеле да претпостават дека шест-седум години подоцна, нивното незаборавно пријателство ќе стане предмет на една романескна исповед веќе преведена на барем шеесет и два јазици, обожаван бестселер на Њујорк тајмс, редовен дел од листата на најпродавани книги во Англија педесет и две последователни седмици.


Сентиментален и трогателен, но никогаш мелодрамски и лажен, „Уличниот мачор Боб“ е приказна за вторите шанси и истрајноста пред најтешките предизвици, сведоштво за невидливите и трајни придобивки од искрената грижа за некое друго суштество, реален и многу жив споменик за моќта на љубовта πто може да постои меѓу човек и животно.


Токму онаа што сопствениците на миленичиња веќе многу добро ја познаваат.
Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

1

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
4
1

Коментари од корисниците