Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Математика 4, Збирка задачи со тестови и активности

Жаклина Ристовска,   Јадранка Клисарова  
Оригинален наслов на книгата : Математика 4, Збирка задачи со тестови и активности
ИСБН : 978-608-247-224-9
Година на издавање : 2015
Издавачка куќа : Арс ЛАМИНА
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 3
Број на страни: 180
Димензии : 195*265
Корица : мекаКраток опис

Оваа книга претставува збирка на задачи и тестови по математика според програмата на Меѓународниот центар за испити на Кембриџ, која е адаптирана и одобрена од страна на Бирото за развој на образованието на Р. Македонија.

Содржините во збирката се распределени во согласност со редоследот на наставните цели во програмата и упатството дадени од страна на Бирото за развој на образованието и во целост ја поткрепуваат програмата, давајќи им на децата можност да применуваат стратешко размислување и да се развиваат како самоуверени, иновативни и посветени ученици.

Збирката претставува важна компонента во дидактичкиот комплет по математика, во кој се содржани учебникот, работната тетратка, прирачникот за наставници и други ресурсни материјали, а во насока на продлабочување и проширување на знаењата и вештините по математика за ова одделение.Оценка од корисниците

5 звезди

4

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
4

Коментари од корисниците

16.10.2017 08:03:28   Anonymous напиша

Многу практична книга за децата полесно да го усовршуваат материјалот по математика во училиштето. Задачите многу лесно може да се разберат и децата полесно да дојдат до точниот резултат на задачите.
04.10.2016 14:04:18   Bibi S напиша

Одлична збирка, богата со разни задачи, загатки и интересни игри и активности. Ја препорачувам секому :)
25.09.2015 14:44:46   Anonymous напиша

Dali mozi da se poraca zbirka