Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Богомолки

Јана Јурањова  
Оригинален наслов на книгата : Orodovnice
ИСБН : 978-608-247-371-0
Година на издавање : 2016
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 152
Димензии : 145x205
Корица : мекаКраток опис

Ружена, Клара, Елена, мама. И една семејна прослава на која сè е поинаку или, пак, сè е онака како што треба да биде. Еден погреб на крајот.

Женските ликови на Јана Јурањова не можат да се жалат поради тоа што се жени, кои и литературата многу често ги тегне за нозете. Жените се богомолки. Или ги крадат мажите на другите жени или, пак, се вратот што ја движи главата, иако многу добро знаеме дека е полесно да се придвижи што било,
отколку таа глава. Преостанатите се богомолки.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците