Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

My first english fun activity book

Билјана Црвенковска  
Оригинален наслов на книгата : My first english fun activity book
ИСБН : 978-608-247-393-2
Година на издавање : 2016
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 32
Димензии : А4
Корица : мекаКраток опис

Да учиме англиски со Софија.

Научи ги првите англиски зборови со забавните илустрации поделени по различни теми: семејство, дом, училиште, животни, овошје и зеленчук, човечко тело, облека и обувки...Оценка од корисниците

5 звезди

1

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
1

Коментари од корисниците