Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Деца цветови 1

Елизабет Гордон  
Оригинален наслов на книгата : Flower children
ИСБН : 978-608-247-338-3
Година на издавање : 2016
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 36
Димензии : 180x180
Корица : мекаКраток опис

„Деца-цветови“ е збирка од кратки детски песни  за цвеќињата што цутат во текот на целата година, од која децата ќе научат разни нешта за најубавите растенија во природата.

Секоја илустрација е половина цвеќе и половина дете, што преставува забавен начин децата да се препознаат себеси во светот на природата.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците