Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Приказната за Бенџамин Зајчевски

Беатрикс Потер  
Оригинален наслов на книгата : The tale of Benjamin Bunny
ИСБН : 978-608-247-269-0
Година на издавање : 2016
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 36
Димензии : 180x180
Корица : мекаКраток опис

„Приказната за Бенџамин Зајчевски“ е приказна за братучедот на зајачето Питер – Бенџамин.

Во оваа приказна Беатрикс Потер раскажува за авантурите на овие две зајачиња во градината на господинот Мекгрегор и што се случува кога ќе се сретнат со една мачка!Оценка од корисниците

5 звезди

1

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
1

Коментари од корисниците