Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Нотес- Класична литература, Жил Верн

/  
Оригинален наслов на книгата : Classic Literature- Jules Verne notebook
ИСБН : 5-310-328-001-128
Година на издавање : 2016
Издавачка куќа : Арс ЛАМИНА
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 112
Димензии : 120x168
Корица : тврдаКраток опис

„Класична литература“ е ексклузивна серија богато дизајнирани нотеси создадени во чест на некои од најреспектабилните и извонредно важни книжевни автори низ историјата. Употребата на сликовен приказ во винтиџ стил и дизајн е со цел да ни пренесе уникатно чувство на свежина и да вдахне нов живот на сите големи книжевници чии имиња ги паметиме, но можеби сме ја заборавиле суштината на нивните дела.    

Секој нотес, во чест на авторот, содржи внимателно избран и универзално прифатен негов цитат, со што се збогатува и вредноста на илустративниот дел на нотесот.
Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците