Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

МАРАТОН: врвен водич за тренинг

Хал Хигдон  
Оригинален наслов на книгата : MARATHON: The Ultimate Training Guide
ИСБН : 978-608-247-676-6
Година на издавање : 2016
Издавачка куќа : Арс ЛАМИНА
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 312
Димензии : А4
Корица : мекаКраток опис

Повеќе од половина милион луѓе ги имаат постигнато своите цели користејќи ги тренинг- програмите изложени во овој водич. Има многу причини зошто"Маратон" е една од најпродаваните книги за трчањето, но клучната е и најочигледната. Функционира.


Главната намера на оваа книга е да го демистифицира искусувањето на маратонските трки и улогата на новата технологија во подобрувањето на ова искуство, откривајќи му на секој тркач како да постигне свој максимум, без притоа да се плаши од неуспех или од болка.


Дозволете му на Хал Хигдон да ве води низ еден подготвителен процес што ќе ја осигури насмевката со која ќе ја минете целната линија. Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците