Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Општество 1

М-р Драгослава Војницалиевска-Ингилизовска  
Оригинален наслов на книгата : Општество 1
ИСБН : 978-608-229-468-7
Година на издавање : 2016
Издавачка куќа : Арс ЛАМИНА
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 2
Број на страни: 32
Димензии : А4
Корица : мекаКраток опис

Вежбанката по предметот ОПШТЕСТВО за прво одделение во основното деветгодишно образование е создадена според програмата за овој предмет донесена од Бирото за развој на образованието на Р. Македонија и ги покрива сите општи и конкретни цели од неа.


Таа има цел да му помогне на наставникот за поефикасна реализација на наставните цели, а на ученикот низ игра и активности полесно да ги совлада содржините предвидени со програмата!Оценка од корисниците

5 звезди

3

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
3

Коментари од корисниците

10.08.2020 18:28:35   Anonymous напиша

Одлична
10.08.2020 18:27:44   Anonymous напиша

Одлична и многу корисна