Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Човекот од другата страна

Ури Орлев  
Оригинален наслов на книгата : Ish min ha-tsad ha-aher
ИСБН : 978-608-247-694-0
Година на издавање : 2016
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 144
Димензии : 145x205
Корица : мекаКраток опис

Марек е дете од католичко семејство,
кој има задача да му помага на својот очув при шверцувањето храна и оружје за Евреите во варшавското гето – за пари. Одгледан како католик, Марек расте во антисемитско опкружување, сè додека, еден ден, откако ќе им се придружи на другарите
во ограбувањето на едно младо еврејско момче, не дознае од мајка си за своето еврејско потекло. Од тој миг Марек се наоѓа пред нови искушенија, а со тоа и се соочува со голема опасност.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците