Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Подготовка за пишување

Билјана С. Црвенковска  
Оригинален наслов на книгата : Подготовка за пишување
ИСБН : 978-608-247-684-1
Година на издавање : 2016
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 32
Димензии : А4
Корица : мекаКраток опис

Подготви се за пишување заедно со малечката Софија. Вежбај пишување на прави, коси и криви линии,
боj и цртај и научи да ги впишуваш формите.

Оваа книга ќе им помогне на децата при:


- Почетно пишување на разни видови линии и форми

- Цртање на полесни и посложени форми

- Развивање на моторичките вештини

- Градење на самодовербатаОценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците