Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Mon premier livre français

Билјана С. Црвенковска  
Оригинален наслов на книгата : Mon premier livre français
ИСБН : 978-60-247-768-8
Година на издавање : 2017
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 32
Димензии : А4
Корица : мекаКраток опис

Да учиме француски со Софија.
Научи ги првите француски зборови со забавните илустрации поделени по различни теми: семејство, дом, училиште, животни, овошје и зеленчук, човечко тело, облека и обувки...

Оваа книга ќе им помогне на децата при:

- Учење на првите француски зборови

- Препознавање на зборовите преку низа
забавни активности: боење, цртање, пишување, поврзување

- Развивање на моторичките вештини

- Поттикнување на креативноста

- Градење на самодовербатаОценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците