Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Големи и мали животни

Андре-Еле  
Оригинален наслов на книгата : Grosses Bêtes & Petites Bêtes
ИСБН : 978-608-247-637-7
Година на издавање : 2016
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 48
Димензии : А5
Корица : мекаКраток опис

„Големи и мали животни“
 е издадена во 1911 година, а своето реиздание во Франција го доживува сто години подоцна, во 2011 година.

Андре-Еле е псевдоним на францускиот сликар, декоратор, илустратор и писател на детски книги Андре Лаклотр, мајстор за цртање животни во модернистички и наивен стил, колоритен и едноставен. Токму тој уникатен и впечатлив стил во комбинација со кратките и едноставни приказни за животните, ја чини книгата „Големи и мали животни“
 еднакво интересна и за децата и за возрасните.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците