Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Исидора Мун оди на училиште

Хариет Мункастер  
Оригинален наслов на книгата : Isadora Moon Goes to School
ИСБН : 978-608-247-905-7
Година на издавање : 2017
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 128
Димензии : 129х185
Корица : мекаКраток опис

Мајка и е самовила, а татко и вампир, а таа е по малку од двете.


Ја обожава ноќта, обожава лилјаци и го обожава нејзиното црно балетско фустанче, но исто така го обожава и сонцето, нејзиното волшебно стапче и Розовото зајаче.


Кога доаѓа време Исидора да тргне на училиште, таа не е сигурна каде припаѓа -

во училиштето за самовили или во училиштето за вампири?Оценка од корисниците

5 звезди

1

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
1

Коментари од корисниците