Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Исидора Мун оди на балет

Хариет Мункастер  
Оригинален наслов на книгата : Isadora Moon Goes to the Ballet
ИСБН : 978-608-247-906-4
Година на издавање : 2017
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 128
Димензии : 129x185
Корица : мекаКраток опис

Мајка и е самовила, а татко и е вампир, а таа е по малку од двете


Исидора обожава балет, особено кога е облечена во нејзиното црно блескаво фустанче и едвај чека да оди на вистинска балетска претстава заедно со нејзините соученици.


Но, кога се крева завесата, каде е Розовото зајаче?Оценка од корисниците

5 звезди

1

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
1

Коментари од корисниците