Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Новиот цар

Томислав Османли  
Оригинален наслов на книгата : Новиот цар
ИСБН : 978-608-259-012-7
Година на издавање : 2017
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 60
Димензии : А5
Корица : мекаКраток опис

Приказна за раѓањето на Царот на царевите

Божикна мистерија за деца во 12 сцени, со предигра, пролог и епилог


Кога се раѓаат големите цареви,

На небото се појавува сјајна Ѕвезда...

 

 

 

 

Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците