Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Куќни стражaри

Ширли Ен Грау  
Оригинален наслов на книгата : The keepers of the house
ИСБН : 978-608-259-021-9
Година на издавање : 2017
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 320
Димензии : 135х200
Корица : мекаКраток опис

Сместени во руралните предели на Алабама на почетокот од 19 век, седум генерации на семејството Хауланд се столбови на заедницата што ја создаваат на Југот. Необична традиционална семејна приказна ù се пренесува на ќерката Абигејл, но не целосно. Кога на виделина излегуваат шокирачки факти за нејзиниот дедо Вилијам и за неговата љубовна врска со Маргарет Кармајкл, домаќинка црнкиња, заедницата се вџасува и се собира својот бес да го истури врз Абигејл. Сама во куќата на Хауландови, таа во себе има амбивалентно чувство – од една страна е потресена поради своите кои ја предадоа, а од друга страна е поттикната да го уништи градот што се дигна против неа и против нејзиното семејство.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците