Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Ноќните птици

Тормод Хауген  
Оригинален наслов на книгата : Nattfuglene
ИСБН : 978-608-247-958-3
Година на издавање : 2017
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 144
Димензии : 135х200
Корица : мекаКраток опис

Во светот на осумгодишниот Јоаким постојат огромен број грижи- особено ноќе! Кога оди во в кревет, Јоаким го заклучува плакарот за да ги задржи во него ужасните, црни ноќни птици- кои, всушност, се само плод на неговата имагинација.

Татко му е без разбота и закрепнува од нервен слом, а мошне често Јоаким ја чувствува тензијата и тагата што се испречила помеѓу неговите родители.                Но, постојат и прекрасни моменти кога сѐ е совршено: долги прошетки на дождот со родителите, специјалните вечери што ги приготвува татко му и секако- Мај, девојчето од другата страна на улицата.

Но, ноќите ќе бидат исполнети со ужас се додека Јоаким не најде начин да ги победи ноќните птици.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците