Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Агата Кристи: Автобиографија

Агата Кристи  
Оригинален наслов на книгата : Agatha Christie: An Autobiography
ИСБН : 978-608-259-005-9
Година на издавање : 2017
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 540
Димензии : 153x229
Корица : мекаКраток опис

Романот-мистерија на Агата Кристи што најмногу ќе ве обземе е нејзината сопствена автобиографија.

Во текот на три децении по нејзината смрт на 12 јануари 1976 година, многу читатели и книжевни критичари на делата на Агата Кристи ова дело го издвојуваат како најинтересното, а сепак најмалку познато. Нејзината веродостојна автобиографија, во најголем дел пишувана ви шеесеттите години, скромно го игнорира фактот дека Агата веќе станала најпродаван автор на романи во историјата и се фокусира на нејзиниот фасцинантен приватен живот.

Од раното девство кон крајот на ХIX век, преку два брака и две светски војни, како и нејзиното искуство како писател и како придружник на археолошките експедиции на нејзиниот втор сопруг, Макс Малован, Агата споделува детали од нејзиниот шарен и понекогаш комплексен живот со вистинска страст и отвореност.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците