Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Матеј и Луна поаѓаат на училиште

Билјана Црвенковска  
Оригинален наслов на книгата : Матеј и Луна поаѓаат на училиште
ИСБН : 978-608-247-228-7
Година на издавање : 2015
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 32
Димензии : А4
Корица : мекаКраток опис

Денеска е први септември, првиот училиштен ден!

Првачињата Матеј и Луна, полни со возбуда, ги дочекува учителката Маја,

а тука се и новите другарчиња.


Децата ги чекаат многу згоди и незгоди, учење, цртање, броење, читање и пишување,

но и многу забава и дружење.


Прочитај ја приказната и решавај многу загатки во оваа сликовница со активности:

цртање, боење, пишување, броење, сметање и уште многу забава!Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците