Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

За два дена рече „Да“

Душко Трифуновски  
Оригинален наслов на книгата : За два дена рече „Да“
ИСБН : 978-608-247-986-6
Година на издавање : 2017
Издавачка куќа : Попули
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 3
Број на страни: 152
Димензии : А5
Корица : мекаКраток опис

Софи нервозно го погледна часовникот за да види колку доцни на првиот работен ден во винаријата „Супвин“, но часовникот беше застанат. Погледна зад неа и виде дека пајак ѝ го крева автомобилот поради лошото паркирање.

Проклетство! Ништо во животот не ѝ оди како што треба.

Тешко ли е една страсна душа да се вљуби? Колку е потребно за љубов?...

 

Роман што изобилува со смеа и хумор, зачинет со неочекувани пресврти во животите на млади луѓе. Тој млад и оставен, а таа млада и никогаш вљубена!Оценка од корисниците

5 звезди

3

4 ѕвезди

3

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
4,5
6

Коментари од корисниците

03.03.2018 11:06:46   Zlatko Tosevski напиша

Интересна содржина. Не е здодевна и веднаш се чита.
16.02.2018 18:03:57   Anonymous напиша

Одлична книга
16.02.2018 17:54:24   Anonymous напиша

Веднаш го купив романот, само што излезе. Софи ме изнасмеа, а описот на авторот е маестрален. Реален. Го поздравувам нековиот стил, како романтична комедија.