Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Скоро парижанка

Јана Мишо  
Оригинален наслов на книгата : Almost Parisian: How to survive your late twenties... In Paris
ИСБН : 978-608-259-035-6
Година на издавање : 2018
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 2
Број на страни: 208
Димензии : А5
Корица : мека


    Немаме податоци

Краток опис

Девојка во бајковита љубовна врска со Париз, живее совршено уреден живот во нејзиниот стан на Гар ду Нор, со прекрасна работа и со многу кафе.

Сепак, едно истурено кафе, една загубена работа и една мала поплава подоцна, и се чини дека Париз не е секогаш најдобрата идеја – особено што секоја пригода ја користи да се подбива со хероината. И подметнува комплицирани врски, еден случаен татковски расположен лик и една незамислива симпатија кон човек што дотогаш не го ни забележувала... одличен рецепт за активирање на еден куп мали проблеми.


„Обожавам да читам книги чиишто ликови сакаш да ги запознаеш и во реалноста. Ликови за кои знаеш дека ако вистински постојат – животот никогаш нема да биде

досаден.“


„Оригинално париско четиво!“


„Забавно, смело, искрено и со вкус.“


„Би било одлично сценарио за романтична комедија како на Вуди Ален.“
Оценка од корисниците

5 звезди

6

4 ѕвезди

1

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
4,9
7

Коментари од корисниците

15.03.2020 09:07:34   Anonymous напиша

Многу ми се допадна
18.02.2018 14:40:04   Milena Kostova напиша

Последниве неколку романи под издание на АРАС Ламина се врвни. Јана и Душко се совршени писатели за млади.