Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Напредок во функционалниот тренинг: техники на тренинг за тренери, лични инструктори и спортисти

Мајкл Бојл  
Оригинален наслов на книгата : Advances in functional training: training techniques for coaches, personal trainers and athletes
ИСБН : 978-608-259-022-6
Година на издавање : 2017
Издавачка куќа : Арс ЛАМИНА
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 316
Димензии : 216x280
Корица : мекаКраток опис

Мајкл Бојл е лидер во полето на функционален тренинг, тренирањето за сила и

кондиционирањето. Со неговата прва книга, Функционален тренинг за спорт, тој даде нов поглед врз функционалната анатомија, а во оваа ја претставува еволуцијата на функционалните тренинзи и техниките на тренинг за тренери, лични инструктори и спортисти.

Доколку сакате да бидете успешни, погледнете подобро во најголемата вредност на оваа книга: Тоа е човекот и неговата мисловна поставеност, кои стојат зад ова дело и кои треба да бидат проучувани и прославувани. 


Животниот век на Мајкл Бојл, целосно и секојдневно посветен на зголемување на знаењата, преработувајќи ги информациите во одржливи системи кои страствено ги применил со сопствени раце, тоа е вистинскиот клуч за успех.


„Оваа книга е прекрасно дело кое ги вплетува одличните информации во докажани, ефективни програми за работа со кои може да се служите вие и вашите клиенти.“

Марк Верстеген, Претседател и основач на „Спортски перформанси“


„Оваа книга го содржи сето она што Мајкл го има научено и сработено после издавањето на неговата прва книга за функционален тренинг, Функционален тренинг за спорт. Со оваа книга вие не само што стоите на врвот на знаењето кое е тука содржано, туку, исто така, и на врвот на сето знаење што тој го примил во текот на последните три декади.“

Алвин Косгроув, Results-Fitness.comОценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците