Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Како успешно да се игра ракомет: техника, тактика, тренинг

Кристоф Колоџеј  
Оригинален наслов на книгата : Erfl ogreich handball spielen: technik, taktik, training
ИСБН : 978-608-247-972-9
Година на издавање : 2017
Издавачка куќа : Арс ЛАМИНА
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 148
Димензии : 167x220
Корица : мекаКраток опис

Дали навистина сакате добро да играте ракомет? Со овој темелен курс тоа сигурно ќе ви успее. Главниот акцент е ставен на техниката и на тактиката во нападот и во

одбраната. А како тренер ќе дознаете како оптимално да ги тренирате вашите играчи. Овој компактен учебник ви нуди сè во една книга.


-  Ќе го дознаете она што е најважно во врска со правилата,

техниката, тактиката, методиката, стратегијата и тренингот


- Авторот – поранешен професионален играч, а сега

успешен едукатор на ракометни тренери – ќе ви пренесе

целосни знаења, почнувајќи од организацијата на

тренингот, па сè до учеството на натпревари.


- Освен тоа, ќе добиете и експертски совет за почетници,

професионални играчи, тренери, судии, спортски

наставници, студенти по спорт и лица задолжени за грижа

на екипата.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците