Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Комплет Прирачник и Вежбанка со наставни ливчиња по природни науки за 5 одделение

Фиона Бакстер,   Лиз Дили,   Ален Крос,   Џон Борд  
Оригинален наслов на книгата : Комплет Прирачник и Вежбанка со наставни ливчиња по природни науки за 5 одделение
ИСБН : 531-032-800-191-3
Година на издавање : 2018
Издавачка куќа : Арс ЛАМИНА
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: n/a
Димензии : а4
Корица : мекаКраток опис

Прирачникот по природни науки во издание на „Кембриџ јуниверзити прес“ (Cambridge University Press), заедно со Вежбанката со наставни листови, претставуваат современо дидактичко помагало што им ја нуди сета потребна поддршка и на учениците и на наставниците како помош при учењето или за подготовка за тестирања и натпревари!

 Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците