Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Ѕвездено дете

Ване Костуранов  
Оригинален наслов на книгата : Ѕвездено дете
ИСБН : 978-608-259-084-4
Година на издавање : 2018
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 40
Димензии : 245x245
Корица : тврдаКраток опис

Ѕвездан е дете кое живее меѓу ѕвездите. А кога живееш меѓу ѕвездите, животот ти е исполнет со нив.

Ѕвездан е вистински мајстор за ѕвезди: ги поправа кога ќе престанат да светат, пловејќи меѓу нив со своето бротче. Исплашен од помислата некоја ѕвезда да не падне, Ѕвездан доаѓа до едно големо откритие... што понатаму ќе го одведе до нешто сосема, сосема неочекувано...

„Ѕвездено дете“ е нежна, ѕвездена приказна за желбите, стравовите, осаменоста и љубовта.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците