Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Кралот Светкошорц и чудовиштето од Кронг

Енди Рајли  
Оригинален наслов на книгата : King Flashypants and the creature from Crong
ИСБН : 978-608-247-812-8
Година на издавање : 2018
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 224
Димензии : 153x190
Корица : мекаКраток опис

„Брилијантно оригинална и пресмешна. Речиси добра како некоја од моите книги“, Дејвид Валијамс

 

Едвин не е обично момче. Тој е крал, со престол и сопствен оклоп и замок со тајни премини и уште што не.

 

Кога веста за едно ОГРОМНО И УЖАСНО чудовиште ќе стигне до кралот Едвин, тој знае дека мора да оди да се бори со него. Исто така и злиот цар Нурбисон, кој дефинитивно нема многу поитар план за чудовиштето. Секако дека не.

 Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците