Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Приказни за добра ноќ за бунтовни девојчиња: 100 приказни за извонредни жени

Елена Фавили ,   Франческа Кавало  
Оригинален наслов на книгата : Good night stories for Rebel Girls: 100 Tales of Extraordinary Women
ИСБН : 978-608-259-098-1
Година на издавање : 2018
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 224
Димензии : 178x241
Корица : тврдаКраток опис

Задолжително четиво за ноќното масиче на секое девојче или девојка што ја познавате. Џери Стенгел, „Форбс“.

Приказни за добра ноќ за бунтовни девојчиња“ од корен ги менува бајките, инспирирајќи девојчиња со приказните за сто жени-херојки од Елизабета Прва до Серена Вилијамс.Оценка од корисниците

5 звезди

3

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
3

Коментари од корисниците