Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

РОНАЛДО + ВАУЧЕР во „ММагазин“

Лука Кајоли  
Оригинален наслов на книгата : RONALDO - The Obsession for perfection
ИСБН : 978-608-259-118-6
Година на издавање : 2018
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 256
Димензии : 145x205
Корица : мека


    Немаме податоци

Краток опис

Патот до светската слава што денес ја ужива Кристијано Роналдо не му е сосема лесен.


Роден во градот Фуншал на португалскиот остров Мадеира, во скромно семејство на готвачка и општински градинар, од најмала возраст е вљубен во фудбалот. 


Вмешаноста во локалните фудбалски клубови на неговиот татко и други блиски луѓе му е отскочна штица на Роналдо кон големите клубови. На 12-годишна возраст се сели во Лисабон, како член на тимот на Спортинг. Оттаму, неговиот талент го води на друг остров, каде што се негува посебен култ кон фудбалот. На 18-годишна возраст преминува во редовите на Манчестер јунајтед и станува најскапиот тинејџер во историјата на англискиот фудбал. Потоа следува најголемиот шок во фудбалот со трансферот во кралскиот клуб, Реал Мадрид, за рекордни 94 милиони евра.


Во оваа темелна биографија на Лука Кајоли, реномиран спортски новинар, се содржани и финеси од животот на Кристијано Роналдо што веројатно досега не сте ги прочитале на друго место.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------


*Акција на „Литература.мк“ и „ММагазин“ (Машки Магазин) до 31 август 2018.

 

Промотивната цена од 100 денари важи само со приложениот ваучер од „ММагазин“.


Редовната цена на книгата е 300 ден.

 

Книгата може да се нарача онлајн на www.literatura.mk. Доставата изнесува дополнителни 100 денари. При подигнувањето треба да се приложи промотивниот ваучер од „ММагазин“ (Машки Магазин).

 

ПРАВИЛА:

- еден ваучер може да се употреби за една книга.

- ваучерот не може да се искористи со друг попуст.

-  фотокопии на ваучерот не се прифаќаат.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците