Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Пинокио

Карло Колоди  
Оригинален наслов на книгата : Le avventure di Pinocchio
ИСБН : 978-608-259-158-2
Година на издавање : 2018
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 296
Димензии : 140х200
Корица : мекаКраток опис

Сиромашниот старец Џепето доаѓа на идеја да направи дрвена марионета, кукла која ќе личи на вистинско момче.

Така настанува палавиот, непослушен Пинокио, кој, откако ќе избега од дома, доживува секакви незгоди, наивно паѓајќи во замки и едвај спасувајќи глава од секакви опасни ситуации.

Сепак, на крајот Пинокио ќе покаже дека умее да биде и вреден, послушен, храбар, грижлив и приврзан.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците