Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Пол Гоген: живот

Дејвид Свитмен  
Оригинален наслов на книгата : Paul Gauguin: A Complete Life
ИСБН : 978-608-259-324-1
Година на издавање : 2018
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 640
Димензии : 145х205
Корица : мекаКраток опис

Сто години по заминувањето на Пол Гоген од родната Европа, Дејвид Свитмен почнува да ги истражува контрадикторностите на еден од најзначајните корпуси во историјата на уметноста. 

Сликите што наводно зборуваат за љубов, но чиишто корени се во мрачните длабочини на душата. 

Како да го проценуваме Гоген, ако воопшто може да се проценува, е предизвикот со кој се соочуваат читателите на оваа контроверзна, илустрирана биографија.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците