Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Хотел за кучиња

Лоис Данкан  
Оригинален наслов на книгата : Hotel for dogs
ИСБН : 978-608-259-152-0
Година на издавање : 2018
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 1
Број на страни: 200
Димензии : 140x205
Корица : мекаКраток опис

Енди обожава кучиња!


Па, така, кога една преслатка бездомна кучка ќе се појави на прагот, Енди сака да ја спаси - но не смее да ја донесе дома. Со помош на Брус, нејзиниот брат, ја спасуваат кучката и малечките кученца што ќе ги роди и ги сместуваат во една напуштена куќа во близината.


Но, потоа доаѓа и Ред Ровер, еден раскошен ирски сетер кој е матретиран од својот сопственик. А тој не е последен, по него доаѓаат и други..


Енди е воодушевена - па таа сега има свој хотел за кучиња!

Но, дали таа и Брус ќе можат докрај да ја дочуваат тајната за хотелот или, пак, ќе мораат да се доверат некому?Оценка од корисниците

5 звезди

3

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
3

Коментари од корисниците

20.05.2020 19:44:49   Anonymous напиша

хихи