Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Мама

Елен Делфорж ,   Кентен Гребан  
Оригинален наслов на книгата : Maman
ИСБН : 978-608-259-346-3
Година на издавање : 2019
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 72
Димензии : 238х308
Корица : тврдаКраток опис

Мама.

Еден од првите зборови на светот.

Единствено име, што го носат милијарда жени.

Еден збор што искажува љубов, нежност, поврзаност,

а некогаш и празнина.

Има толку мајки колку што има деца.

Сепак, на сите континенти,

кога ќе го земат своето бебе в раце,

сите мајки си личат.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците